مایکروسافت همان طور که پیش تر وعده داده بود Visual Studio 2017 را منتشر کرد. در کنار بهبودهایی که ویژوال استودیو ۲۰۱۷ به خود دیده است یکی دیگر از تغییرات اعمال شده بهتر شدن و تغییر روال نصب برنامه است که به نسبت قبل سبک تر و modular گشته است. بر طبق اظهارات Julia Liuson رییس بخش ویژوال استودیو بهبودهای چندگانه ای که در ویژوال استودیو ۲۰۱۷ اعمال شده باعث شده تا ویژوال استودیو ۲۰۱۷ بیش از سه برابر ویژوال استودیو ۲۰۱۵ سریع تر اجرا شود.

علاوه بر این باید اضافه کنیم که ویژگی های جدید ویژوال استودیو ۲۰۱۷ باعث می شود تا تیم توسعه دهنده بتوانند به سادگی با تجارب برنامه نویسی مدرن هماهنگ شوند و در نهایت بتوانند به فراخور نیاز و واکنش بازار و کاربر تغییرات را سریع تر و پیوسته تر در برنامه خود اعمال کنند.

تصویری از نصب ویژوال استودیو ۲۰۱۷

 

اگر بخواهیم نگاهی مختصر به تغییرات اعمال شده و ویژگی های جدید این نسخه از ویژوال استودیو داشته باشیم می توانیم به موارد ذیل اشاره کنیم:

  • پیمایش ساده تر: ویژوال استودیو ۲۰۱۷ به طرز خارق العاده ای پیمایش کدها را ساده تر کرده است. برای مثال با تعریف شدن پنجره Result Window به راحتی می توانید تمامی منابع جستجو شده را در یک جا مشاهده کنید. ویژوال استودیو ۲۰۱۷ نتایج جستجو را به وسله رنگ بندی های گوناگون دسته بندی کرده و به واسطه قابلیت شخصی سازی دسته بندی ها، فیلترها، و جستجو تجربه بسیار راحت تری را برای توسعه دهنده فراهم می کند.
  • پشتیبانی از Linux در ++C: یکی از افزونه های محبوب ویژوال ++C برای توسعه لینوکس است که اکنون در این نسخه از ویژوال استودیو قابل دسترس است.
  • امکان بارگذاری فایل ها بدون نیاز به راه حل: یکی از خواسته های مشتریان ما افزوده شدن امکان ویرایش فایل ها بدون نیاز به باز کردن یک پروژه یا راه حل بود. در نتیجه ما به ندای شما گوش دادیم و باعث خوشحالی است که اعلام کنیم این امکان فراهم شده است.
  • فیلتر های IntelliSense: هم اکنون IntelliSense این امکان را فراهم می کند تا به واسطه فیلتر های تعریف شده در آن، بتوانید به سرعت اعضا مورد نظر خود را پیدا کنید. فیلتر ها به شما کمک می کنند تا به راحتی و بدون نیاز به نوشتن زیاد به آنچه که در جستجویش هستید دست پیدا کنید.
  • بهبود های زبان برنامه نویسی: تغییرات و موارد اضافه شده در این زمینه به حدی زیاد است که اینجا و در یک پاراگراف امکان شرح دادن آن وجود ندارد، برای مثال دستورات پیکربندی مجدد زبان #C را اضافه کرده ایم تا بتوانید کدهای خود را بر اساس آخرین استانداردها به روز کنید.
  • پشتیبانی از cMake در ++C: در ویژوال استودیو ۲۰۱۷ پشتیبانی از cMake در نظر گرفته شده است. اکنون می توانید پروژه های cMake خود را به صورت مستقیم در ویژوال استودیو اجرا کرده و شروع به کدنویسی کنید.

تغییرات دیگری که در ویژوال استودیو ۲۰۱۷ اعمال شده است، عبارتند از قابلیت ۵ استار موبایل اپلیکیشن، توسعه ابری، DevOps، و اکوسیستم ویژوال استودیو. اکنون می توانید ویژوال استودیو ۲۰۱۷ را دانلود و نصب کنید، و حتی در کنار نسخه های ۲۰۱۲، ۲۰۱۳، ۲۰۱۵ آن را اجرا کنید. البته توجه داشته باشید امکان اجرای همزمان ویژوال استودیو ۲۰۱۷ با نسخه های پیش نمایش ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ وجود ندارد.

منبع : ONMSFT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *