یک نوجوان اهل فلوریدای آمریکا که شرایط جسمانی مساعدی نداشت و روز به روز حال او وخیم‌تر می‌شد، به کمک ساعت مچی هوشمند اپل جان سالم به در برد.خانواده «دینا رکتنوالد» که هم اکنون ۱۸ سال دارد اعلام کردند که این دختر نوجوان در کلیسای محل خود در حال عبادت بود که ناگهان ساعت مچی اپل به او هشدار داد که بی‌نظمی ضربان قلب دارد و بهتر است هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کند.
طولی نکشید که رکتنوالد دچار سردرد و تنگی نفس شد و سپس ساعت هوشمند اپل دومین پیام هشدار دهنده خود را منتشر کرد و توضیح داد قلب او در هر دقیقه ۱۹۰ بار می‌تپد و ضربان قلب او بسیار شدید شده است.
او سپس به نزدیک‌ترین اورژانس محل منتقل شد.
پزشکان با انجام معاینات اولیه به این نتیجه رسیدند که رکتنوالد به واسطه یک اختلال کلیوی با این مشکل مواجه شده است و نوعی بیماری کلیوی مزمن دارد. خانواده این دختر نوجوان اعلام کردند تا پیش از آنکه ساعت هوشمند اپل تشخیص دهد، آنها از وجود بیماری مذکور بی‌خبر بودند.
نکته جالب اینجاست که «تیم کوک» مدیرعامل اپل با انتشار پیامی روی صفحه اختصاصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر به این مسئله اشاره کرد.
و با اشاره به داستان رکتنوالد نوشت: «اتفاقاتی شبیه به آنچه که برای دینا صورت گرفت ما را تشویق می‌کند تا آرزوهای بزرگتری را در سر بپرورانیم و هر روز تلاش بیشتری انجام دهیم».

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *