رییس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای گفت: بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ در روزهای ششم تا نهم مرداد ماه امسال در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، محمدباقر اثنی عشری  در نشست مطبوعاتی الکامپ ۲۴ در سالن همایش سازمان نظام صنفی با اشاره به اینکه ثبت نام شرکت کنندگان در این نمایشگاه از اواخر اردیبهشت ماه امسال برگزار می شود، اظهار امیدواری کرد: فعالان این حوزه از این رویداد استقبال کنند.
وی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان ‘حمایت از کالاهای ایرانی’، گفت: تاکید بر تولیدات ملی یکی از رویکردهای مهم این نمایشگاه است و توجه به فناوری های نوین ازجمله اینترنت اشیا، بیگ دیتا و هوش مصنوعی از دیگر موضوعاتی است که در این نمایشگاه به آنها توجه ویژه خواهد شد.
اثنی عشری، برگزاری برنامه هایی در رابطه با الکامپ استارز، دولت الکترونیک و پاویون استان ها را ازجمله موضوعات این نمایشگاه اعلام کرد و افزود: تعداد شرکت های استارتاپی حاضر در این نمایشگاه هر ساله رشد خوبی داشته اند و امسال نیز انتظار داریم این روند ادامه یابد.
وی گفت: تعداد شرکت های حاضر در نمایشگاه الکامپ از حدود ۸۰ شرکت در سال گذشته به حدود ۴۵۰ شرکت رسیده که نشان دهنده رشد چشمگیر حضور این شرکت ها است.
اثنی عشری حضور شرکت های خارجی در این نمایشگاه را یادآور شد و گفت: الکامپ یک نمایشگاه تجاری است که بخش خصوصی آن را برگزار می کند و امیدواریم جذابیت های لازم را برای مشارکت جدی شرکت های خارجی داشته باشد.
وی به حضور گسترده دستگاه های دولتی در این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: متولی سالن دولت الکترونیک که دستگاه های دولتی در آن حضور خواهند یافت، سازمان فناوری اطلاعات است.
* الکامپ و تلکام ادغام نمی شوند
در ادامه نشست ناصر علی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی نیز در خصوص ادغام دو نمایشگاه الکامپ وتلکام تصریح کرد: در یک سند چندجانبه تمامی بازیگران و افراد موثر در این دو نمایشگاه مسئله ادغام را پذیرفتند اما این در شرایطی است که با تغییر زمان برگزاری و افزایش فضای اختصاص ‌یافته به الکامپ دیگر امکان حضور نمایشگاه دیگری در کنار آن فراهم نیست.
وی ادامه داد: این دو نمایشگاه باسابقه طولانی در کشور فعالیت می‌کنند با این ‌وجود جنس آن‌ها از هم متفاوت است. تلکام، به یک نمایشگاه تخصصی B2B تبدیل‌شده اما الکامپ دامنه وسیع‌تری نسبت به تلکام دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *